Pielgrzymka do Ziemi Świętej ważne informacje

 Informację dot pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Godziny wylotu i przylotu uzupełnimy  w momencie otrzymania ich od przewoźnika.lub od organizatora pielgrzymki- Biuro Podróży Santiago -Tychy

Biura Podróży SANTIAGOtours
Mariusz Wijas
Siedziba Biura 43-100 Tychy, ul. Bohaterów Warszawy 12

NFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

PLANOWANY WYLOT   

DNIA 07-14.02.2015

 Zbiórka na lotnisku w Katowicach –Pyrzowicach o godzinie ……. (przy stanowisku odprawy biletowo-bagażowej, terminal A). Odprawa celna i paszportowa.

Wylot z Katowic o godzinie ……. (Czas przelotu 3 godz. 30 minut)

Planowany przylot do Tel Avivu (Izrael) godz……….. (czasu lokalnego)

 ODPRAWA CELNO-PASZPORTOWA:

Odprawa w Katowicach rozpoczyna się na 3 godziny przed wylotem. Planowany wylot jest o godz. …….. Godziny wylotu należy potwierdzić na 48 godzin przed wylotem.

Wymagane dokumenty: turyści w trakcie całego pobytu powinni mieć przy sobie paszport (ważny 6 miesięcy od daty powrotu). Prosimy o zrobienie i zabranie ze sobą ksero paszportu (w bagażu głównym)!

Z Polski bez zaświadczenia bankowego można wywieźć równowartość do 10 000 euro.

Przepisy celne: Osoba pełnoletnia (powyżej 17 lat) może przywieźć do Izraela: 1 litr wódki lub 2 litry wina bez cła, oraz 250 gram tytoniu lub 250 papierosów. Nie można natomiast wwozić zwierząt, roślin, broni i mięsa. Wwóz i wywóz obcej waluty nie podlega ograniczeniom. Można wwozić szekle, ale nie można ich wywozić (tylko do równowartości 100 USD).

Aktualnie 1$ = ok. 3,7 szekela.

 CO ZABRAĆ?

Należy zabrać ze sobą odpowiednie do pory roku i charakteru miejsca ubranie, 2 pary obuwia na zmianę, kostium kąpielowy, ręcznik na plażę, aparat fotograficzny, lekarstwa , środki przeciwbólowe. Zalecane zabranie ze sobą płaszcza przeciwdeszczowego lub kurtki z kapturem. Zalecamy również ubranie się na tzw. „cebulkę” . Temperatura może wahać się od 8 stopni wieczorem do 25 w południe. Należy być przygotowanym na zmieniającą się aurę.

 KIESZONKOWE

Biuro Podróży na podstawie swoich doświadczeń zabranie kieszonkowego na poziomie minimum 100 USD. Napoje do obiadokolacji są płatne dodatkowo: kawa, herbata, soki ok. 3$, piwo- 5$, lamka wina – 5 $, butelka wina- od 18$, kieliszek wódki- 6$, whisky 10$.

[Inne indywidualne wydatki to wstęp do Cezarei;  „opłaty na tacę”w miejscach sprawowania Eucharystii, ewentualne dodatkowe posiłki w ciągu dnia, pamiątki czy opłaty WC]

ODPRAWA CELNO- PASZPORTOWA NA GRANICY IZRAELSKIEJ

Procedury graniczne: Przy wjeździe i wyjeździe do Izraela izraelskie służby graniczne przeprowadzają krótkie rozmowy, co do celu i charakteru podróży. Mogą one odmówić prawa wjazdu do Izraela osobom, co do których powezmą podejrzenia , że faktyczny cel ich przyjazdu jest inny niż deklarowany, jak również osobom, które przebywały poprzednio w Izraelu bez ważnej wizy pobytowej. (W tych kwestiach pomaga przewodnik).

 

Ze względów bezpieczeństwa każdy z uczestników samodzielnie przenosi swój bagaż oraz odbywa krótką rozmowę mającą na celu sprawdzenie celu i charakteru podróży. Będą pojawiać się pytania: czy był Pan/ni w Izraelu, jeżeli tak to w jakim celu, dlaczego jedzie Pan/ni do Izraela, jakie miejsca będzie Pan/ni zwiedzać, kto pakował Panu/ni bagaż., czy cały czas bagaż był z Panem/nią, czy nikt nie włożył czegoś do Pana/nią bagażu,  czy nikt nie prosił Pana/ni o przewiezienie czegoś itp.

INFORMACJE- BAGAŻ

Bagaż podręczny: nie powinien przekroczyć 5 kg. Należy tam zabrać: paszport, pieniądze, odzież na zmianę, lekkie buty, kamerę lub aparat fotograficzny.

Bagaż podstawowy (główny): podpisany, nie powinien przekraczać 20 kg. Do bagażu podstawowego nie pakować przedmiotów wartościowych, ani w opakowaniach szklanych, pieniędzy, aparatów fotograficznych czy kamer. Natomiast trzeba tam spakować ostre przedmioty typu: nożyczki, pilniczek, nóż, grzałkę elektryczną, artykuły spożywcze typu kawa, herbata , konserwy, lekarstwa, kserokopię paszportu, ubrania.

Produkty zakupione w Polsce muszą być zapakowane oryginalnie. Produkty zakupione w tzw. strefie wolnocłowej (na lotnisku)- pakowane są w specjalne torebki foliowe, których nie należy otwierać.

 Placówki dyplomatyczne w Ziemi Świętej :

Ambasada RP w Izraelu                                           Konsulat honorowy RP w Izraelu

16 Soutine St, Tel Awiw 64-684                              Jan Robinsohn

Tel. 03/524 01 86-88, fax. 03/527 47 26                   3 Shmaryahu Levin St, Hajfa 33-101

 

Opieka duszpaterska:

 

Codzienne Msze Św. są zawsze bardzo ważną, nieodłączną częścią każdej pielgrzymki. Msze Święte w miejscach niezwykłych i symbolicznych dla naszej  wspólnoty celebrować będą Księża uczestniczący w pielgrzymce.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA

www.santiagotours.pl