Brama Miłosierdzia

28.05.2016- Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana U BRAM MIŁOSIERDZIA
Trwa Jubileuszowy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia i związane z nim pielgrzymki do diecezjalnych kościołów jubileuszowych.
28 maja z parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu -Zagórzu wyruszyła parafialna pielgrzymka do niedalekiego sanktuarium NMP Anielskiej. Wierni szli wraz ze swoim ks. proboszczem Ryszardem Pietrzakiem i wikariuszem – ks. Stanisławem Ciołkiem.
W czasie pielgrzymowania rozbrzmiewały pieśni Maryjne oraz odmawianie różańca. Przejście przez Bramę ma być duchowym powrotem do źródeł chrztu świętego oraz odkryciem na nowo skarbu naszej wiary, która nadaje sens i wartość ludzkiemu życiu.
„Drzwi Święte”. Dlaczego? Dlatego, że przejście przez nie w czasie określonym przez papieża, jest związane z otrzymaniem szczególnych łask. Człowiek ma szerszy dostęp do tego upragnionego i bezcennego daru, jakim jest miłosierdzie Ojca, objawione w Chrystusie i wylane na nas w Duchu Świętym.
Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mariusz Karaś – Kanclerz Kurii Diecezji Sosnowieckiej wraz z 20 kapłanami. W swojej homilii ks. Mariusz podkreślił, że przechodząc przez Bramę Miłosierdzia musimy dziękować Panu Bogu, że możemy zanurzyć się w tej tajemnicy miłości miłosiernej. Musimy mieć w swojej świadomości, że to Miłosierdzie Bóg zainwestował w nas, a my jesteśmy tą inwestycją i swoim życiem odpowiadamy na to wezwanie. Ufność w Miłosierdzie Boga jest niezbędna w pracy nad sobą, jest potrzebna, gdy musimy walczyć ze swoimi słabościami, bo własne siły nie wystarczą . Po zakończonej Mszy świętej uczczono poprzez ucałowanie relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny. Wierni przeszli wokół ołtarza Matki Bożej Anielskiej.
ZDJĘCIA2805.2016