Acies LM w Kurii pw.Matki Bożej Anielskiej

W dniu 01.04.2017 o godz.9.30 odbyło się doroczne spotkanie osób zrzeszonych w Legionie Maryi w parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. s Prezydent Kurii pw. Matki Bożej Anielskiej powitała wszystkich przybyłych na uroczystość słowem Bożym mówiąc :Przybyliśmy tu do Tronu naszej Królowej, aby wspólnie się umacniać modlitwą i otrzymać błogosławieństwo na kolejny rok naszej działalności apostolskiej wszędzie tam gdzie Ty nasza Matko i Królowo nas poślesz. Następnie odmówiono modlitwy legionowe. Koncelebrowanej Mszy świętej przewodniczył Ks. Kanclerz Mariusz Karaś z Kurii Diecezjalnej wraz z zaproszonymi Kapłanami Kier. Duchowymi LM. Liczną grupę stanowili członkowie, auksyliatorzy i sympatycy LM.
W Homili Ks.Kanclerz podkreślił, że my legioniści mamy płynąć pod prąd i nie bać się trudów jakie niesie dzisiejszy świat .Wszystkie czyny oddać Maryi i Jej się zawierzyć. Ten rok ,który przeżywamy jest rokiem szczególnym zwłaszcza ,kiedy spojrzymy na na br. Alberta Chmielowskiego był artystą malarzem, przed którym otworem stała kariera artystyczna jednak wrażliwość na nędzę człowieka, zwłaszcza na brak Boga, doprowadziła go do odkrycia Bożego Piękna, które ,przywraca godność grzesznikowi. Bóg jest najdoskonalszym Artystą; On stwarza z niczego. Brat Adam Chmielowski pomagał ubogim ,czasem brakowało środków by nakarmić rzeszę potrzebujących On zawierzył to Matce Przenajświętszej i ciągłe braki obracały się w dostatek ,którym obdarowywał głodnych. Nawiązując do 100 –nej rocznicy objawień fatimskich ks. Kanclerz wskazał na dzieci widzące Matkę Bożą ,.Dzieci całkowicie się zawierzyły Pani Fatimskiej. My też przeżywając tę rocznicę objawień winniśmy być podobni do tych dzieci oddając się Jej pod opiekę macierzyńską. Dla Boga winniśmy być jak drogowskaz ,który dał nam jako pierwszy Nasz Pan Jezus Chrystus zakończył Ks.Mariusz.
Doniosłą chwilą był procesyjny orszak Kapłanów, a za nimi legionistów zbliżających się do ołtarzyka Matki Bożej i kładąc rękę na vexillum, ponowili osobisty akt poświęcenia, który brzmi: Jestem całkowicie Twój, moja Królowo, moja Matko i wszystko, co posiadam, jest Twoje. Był to moment bardzo wzruszający..
Po mszy świętej wszyscy udali się na agapę przygotowaną przez legionistki. W trakcie tego spotkania przedstawiono świadectwa prac legionowych.
Zaproszona na uroczystość Acies LM Pani Prezes Hospicjum Św. Tomasza w Sosnowcu Małgorzata Czapla przybliżyła budowę hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu oraz apelowała o przekazanie 1% podatku na ten cel. Dziękowała za stałą pracę członkom LM dla Hospicjum. Br.Andrzej Klimczak z Prezydium LM pw. Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych przy parafii Św. Barbary jest członkiem Zarządu Hospicjum a Jego praca stanowi wielki wkład dla podopiecznych .
Kier.Duchowy Kurii pw.Matki Bożej Anielskiej Ks Zenon Pikuła składając życzenia świąteczne dziękował Legionowi Maryi za pracę w dzieło Ewangelizacji i świadectwa miłosierdzia , płynące z serca nie licząc trudu i czasu dla tych do których posyła Matka Boża. Powiedział: Niech Zmartwychwstały Jezus za to dzieło otoczy opieką i ześle obfitości łask na dalsze lata pracy.

Opracowała : s.Stanisława Dramińska prezydent Kurii LM.